Pracownia architektoniczna FORT jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa od 1989 roku. W roku 2017 dokonano podziału spółki czego rezultatem było powstanie firmy FORT TARASZKIEWICZ ARCHITEKCI.

FORT TARSZKIEWICZ ARCHITEKCI jest prywatną spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej wyłącznymi udziałowcami i głównymi projektantami są architekci: Antoni Taraszkiewicz i Karolina Taraszkiewicz.

W skład zespołu projektowego wchodzi wielu architektów a pracownia prowadzi stałą współpracę ze specjalistami wszystkich branż biorących udział w procesie inwestycyjnym.

Główne dziedziny działalności firmy to projektowanie obiektów użyteczności publicznej i zespołów zabudowy mieszkaniowej oraz projektowanie wnętrz.

Architekci FORT z sukcesami brali udział w licznych konkursach urbanistyczno-architektonicznych i przetargach. Za swą twórczość projektanci uhonorowani zostali wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. Antoni Taraszkiewicz i Karolina Taraszkiewicz są ponadto pracownikami Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.